Kommenteeri

Tihe, kuid Elvale edukas võistluste karussell

Peale piirangute leevendemist asuti Laskurliidu kalendris lisaks planeeritud võistlustele ka tekkinud võlgnevusi likvideerima. Enne Jaanipäeva jõuti ühel nädalavahetusel Elvas ära pidada Eesti noorte meistrivõistlused, Valge Roosi karikavõistlus ja 4 maailmameistri mälestusvõistlus. Pärast Jaanipäeva jätkus Elva tiirudes tihe tulistamine, sest tarvis oli välja selgitada selle aasta Eesti meistrid täiskasvanute ja juunioride hulgas.
Elva noored olid edukad ja jätsid koju 3 kuld- ja 4 pronksmedalit. Individuaalselt tuli taas Eesti noorte meistriks Marleen Riisaar, seekord lamades harjutuses. Eelmisel aastal saadud esikohta 3x20 lasku standardis ei õnnestunud kaitsta, sest viimases seerias lastud kaks kauget lasku jätsid ta napilt kolmandaks Anastassia Olewiczi ja Susanna Sule järel. Kuid mõlemas harjutuses toodi Elvale võistkondlik meistritiitel, sest Marleeni toetasid väga hästi Nathalie Lessing, kes lamades harjutuses jäi 0,3 silmaga Olewiczi järel kolmandaks ning Kristina Mölder, kes sai indviduaalselt 6. koha.
Marleen Riisaar, Nathalie Lessing ja Kristina Mölder on võistkondlikult kahekordsed Eesti noorte meistrid!

Marleen Riisaar individuaalselt Eesti noorte meister

Nathalie Lessing tuli individuaalselt pronksmedalile

Poistel jäi eraviisiliselt poodiumil käimata. Parimana oli Kristofer-Jaago Kivari lamades viies ning Mihkel Villem Kõps samal kohal standardharjutuses, kuid võistkondlikult saadi mõlemas harjutuses pronksmedal.Võistkonda kuulusid veel Marten Padar ja Kaimar Kalnitski.

Poistele võistkondlik pronksmedal

Täpsemad kohad ja medalite jaotus on näha protokollis

Valge Roosi karikavõistlused ja 4 maailmameistri mälestusvõistlused

Valge Roosi võitis Kristina Kiisk
Peale noorte etteastet said tulejoonel kätt proovida ka täiskasvanud. Püstoli tiirus lasti naiste spordipüstoli harjutust, et selgitada järjekordne Valge Roosi karikavõitja.

Kui põhiharjutuse võitis narvalanna Veera Rumjantseva, siis finaalis said temast jagu nii nooruke Elerin Ross Tamme Koolist, kui kogenud Kristina Kiisk, kes jättis ka raudse roosi Elvasse.

Püssitiirus jagati välja rohkem karikaid. Tavapärasest erinevalt võistlesid standardi harjutuses koos naised ja mehed ning autasustati lisaks finaali võitjatele ka iga asendi paremaid. Põlvelt asendi võidu eest sai Kaarel Kübara mälestuskarika aastaks enda valdusesse värske juunioride Euroopa meister Kristina Smirnova, jättes teiseks meie Marleen Riisaare. Lamades asendis jätkas Smirnova karikate, seekord Ernst Rulli nimelise, noppimist, kuigi edu Meelis Kiiski ja Ain Muru ees oli vaid 1 silm. Püsti asendis loovutas ta Alfred Kuke karika 2 silmaga oma võistkonnakaaslasele Anastassia Olewiczile. Kolmanda koha auhinna pälvis siin Marianne Tavits. Ka kokkuvõttes oli Marianne 1133 silmaga kolmas, kaotades vaid ühe silmaga Meelis Kiiskile. Katrin Smirnova 1151 silma oli juba teisest klassist tulemus. Sama võimsalt jätkas ta ka finaalis, püstitades 455,5 silmaga uue juunioride finaali rekordi ning edestas teiseks jäänud Meelist rohkem kui 10 silmaga. Nii läks ka Elmar Kivistiku karikas Narva. Võistluste käik on salvestatud protokollides

Eesti täiskasvanute ja juunioride meistrivõistlused

Kohe peale Jaanipäeva jätkus Elva tiirudes tihe tulistamine, sest tarvis oli välja selgitada selle aasta Eesti meistrid täiskasvanute ja juunioride hulgas. Elvalased esinesid jällegi edukalt, võites kokku 19 medalit. Vaid Narva ja KL MäLK võistkonnad suutsid neid saada veidi enam, vastavalt 22 ja 20.

Meistritiitleid koos kuldmedaliga võideti Elva laskurite poolt 8 korral. Oma eelmise aasta edu suutis korrata Henri Pikk, kes võitis jällegi mõlemad Jooksva Metssea harjutused ja koos Hillar ning Lauri Lootiga tuldi Eesti meistriks mix harjutuses. Klassikalises 30+30 lasku harjutuses jäädi Viimsi Laskurklubi järel teiseks. Ühe pronksmedali tõi sealaskuritest veel Lauri Loot segajooksudega 20+20 lasku mix harjutuses.
Elva sealaskurite meeskond, koosseisus Lauri Loot, Hillar Loot ja Henri Pikk

Kahekordseks Eesti meistriks Elva värvides tuli Meelis Kiisk, kes oli parim nii lamades harjutuses kui ka 3x40 lasku standardis, kus ta finaalis püstitas ka 454,9 silmaga uue Eesti rekordi. Võistkondlikult sai Meelis koos Marek Tamme ja Siim Christian Reppo-Sireliga hõbemedali lamades harjutuses, kus kaotati napilt Eesti rekordi püstitanud Narva meeskonnale ning standardis pronksmedali, kus Marekit asendas noorte klassi võistleja Mihkel Villem Kõps.
Meelis Kiisk lamades asendis

Kindlasti üks väärtuslikumaid kuldmedaleid tuli meile naisjuunioride 3x40 lasku standardis, kus Marianne Tavits suutis ühe silmaga edestada varakult 1151 silmaga võistlust juhtima läinud Katrin Smirnovat. 1152 on Marianne uus isiklik rekord ja see tagas talle viimasel juuniori aastal esimese juunioride Eesti meistritiitli. Lisaks sellele sai ta lamades harjutuses pronksmedali, kaotades vaid Smirnovale ja võistkonnakaaslasele Marleen Riisaarele.
Marianne Tavits võitis standardharjutuses kuldmedali

Võistkondlikult tuli aga meie tüdrukutel leppida vaid ühe pronksmedaliga standardis, sest kõvas konkurentsis suutsid Narva ja Männiku võistkonnad meid edestada.

Püstolilaskuritel jäi individuaalne kuldmedal saamata. Reijo Virolainen ja Anni Käärst said mõlemad standardpüstolis hõbemedali ning Reijo võttis pronksid vabapüstolis ja täiskaliibrilise püstoliga kahesuguseid märke tulistades. Kuid võistkondlikult tuldi Eesti meistriteks nii standardpüstoli kui vabapüstoliga ringmärki lastes. Mõlemal korral oli Reijo võistkonnakaaslaseks Lennart Saarepuu ning vabapüstolis Heldur Kurig ja standardis Aivar Vanakamar.
Elva meeskond (vasakult Lennart Saarepuu, Aivar Vanakamar ja Reijo Virolainen) võitis standardpüstoli harjutuses kuldmedali

Kõiki Eesti MV fotosid saab vaadata siit

Baltic Cup võistlused Leedus

Järgmisel ehk juulikuu esimesel nädalavahetusel sõitsime Leetu, kus peeti eelmisel aastal ära jäänud Baltic Cup kolme Balti riigi vahel. Eesti tunamullu Elvas võidetud karikat kaitsta ei suutnud, sest ei õnnestunud võistkonda täielikult komplekteerida ja püstoli aladelt jäi palju punkte saamata.

Medalivõitjad Marleen Riisaar, Meelis Kiisk ja Marianne Tavits

Seevastu naiste püssialadelt tuli Eestile 18 medalist 14. Naisjuunioride arvestuses võitis esikohad lamades ja õhupüssiharjutuses Anastassia Olewicz, 3x40 lasku standardis aga Marleen Riisaar, kes nii finaalis kui põhiharjutuses edestas Kaiu neiut Susanna Sulet. Õhupüssis ja lamades harjutuses olid Susanna ja Marleen mõlemal korral teine ja kolmas, kindlustades Eestile kolmikvõidu.

Teise esikoha Elvale kindlustas naiste õhupüssi harjutuses väga ilusa finaallaskmisega Marianne Tavits, edestades kindlalt Leedu tipplaskurit Jurate Cesynaitet. Marianne läks teisena finaali ka 3x40 lasku standardis, kuid finaalis pidi tunnistama võistkonnakaaslaste Ljudmila Kortšagina ja Anžela Voronova paremust. Teise pronksmedali teenis ta lamades harjutuses Cesynaite ja Voronova järel.

Marianne ja Marleen

Meeste 3x40 lasku esikolmik

Meeste püssiharjutustes sai Meelis Kiisk 2 hõbemedalit, kaotades 3x40 lasku standardis kindlalt Leedu olümpiasportlasele Karolis Girulisele ja lamades harjutuses võrdse tulemuse juures sisekümnetega Leedu vanameistrile Rimvydas Speciusele. Siim Christan Reppo-Sirel sai siin kolmanda koha. Girulis pidi relva rikke tõttu katkestama.

Ranno Krusta mälestusvõistlused ja Lapua Euroopa Karikavõistlused

Laskevõistluste tuur sellega ei lõppenud, sest juba Baltic Cupist järgmine nädal tõi seitsme riigi püstolilaskurid Männikule, et pidada ma 1. Ranno Krusta mälestusvõistlus ja Lapua Euroopa Karikavõistluse II etapp. Alustuseks lasti kahel päeval läbi olümpiakiirlaskmise harjutus koos finaalidega meie selle ala korüfee Ranno Krusta mälestuseks ja olümpiale sõitvate laskurite käeprooviks. Mõlemal päeval olidki esikolmikus peagi Tokyosse lendavad laskurid. Kahe päeva kokkuvõttes võitis Ranno Krusta karika itaallane Riccardo Mazzetti, jättes teiseks Ruslan Lunevi Aserbaidžaanist ja kolmandaks Peeter Oleski.

Lapua Cupil itaallane ei osalenud, kuid Lunev ja Olesk jätkasid võimsalt ning said täiskaliibrilise püstoli harjutuses vastavalt 588 ja 583 silmaga kaks esimest kohta ning sama kordasid nad standardpüstoli harjutuses, kus kõrgeklassilised tulemused olid vastavalt 581 ja 575 silma. Loodetavasti olümpoaks vahekorrad muutuvad Peetri kasuks.

Eesti meeskond Lapua Euroopa Karikavõistlustel. Vasakult Reijo Virolainen, Peeter Olesk, Fred Raukas

Mõlemas harjutuses võistles ka meie Reijo. Individuaalselt esikümnesse murda ei õnnestunud, kuid kohad olid laupäeval 12. ja pühapäeval 11., kuid võistkondlikult saadi kaks hõbemedalit. Lisaks Peetrile ja Reijole oli suures kaliibris kolmandaks liikmeks Fred Raukas ning standardpüstolis Nemo Tabur. Viimases harjutuses osales ainsa naisvõistlejana meie Kristina Kiisk, kes sai 533 silmaga 20. koha. Kõik tulemused nagu ikka kirjas protokollis

Reijo Virolainen

Kristina Kiisk

Nüüd tuleb suurematel võistlustel väike paus kuni juulikuu lõpus läheb andmiseks Tokyos olümpiamängudel ja Elvas Heli Rassi mälestusvõistlusel.