Mihkel Villem Kõps võitis täiskomplekti medaleid

Järjest kahel nädalavahetuel peetud tiitlivõistlustelt tuli Elva laskuritest suurima saagiga koju Mihkel Villem Kõps.
Mihkel Villem Kõps B-klassi MV medalitega
Pronksmedalivõitjad Mihkel Villem Kõps ja Marleen Riisaar
Esmalt sai Mihkel Raplas peetud Eesti juunioride meistrivõistlustel pronksmedali meesjuunioride õhupüssiharjutuses. Põhiharjutuse tulemuste põhjal sai ta seitsmendana finaali, kus aga enesekindla laskmisega edestas kõiki konkurente peale narvalase Artjom Plotnikovi ja Ülenurme noormehe Karel udrase ning saavutas kolmanda koha.

Nädal hiljem Põlvas toimunud B-klassi meistrivõistlustel tuli Mihklile lamades harjutuses teine koht Dmitri Tšasovskihi järel ja sama päeva õhtul kindel esikoht õhupüssi harjutuses uue isikliku rekordiga 400,8 silma. Mihklil oli võimalus saada medalilisa ka 3 asendi standardis, kus paraku ajahätta jäädes läks lõpp käest ja medal napilt näppude vahelt.

Klubi medalikollektsiooni täiendati aga veel mitmel moel

Juunioride meistrivõistlustel oli neidude õhupüssiharjutuses konkurents väga tihe ja tase kõrge. Nii põhiharjutuses kui finaalis olid nelja parema vahed väikesed ja paremusjärjestused pidevas muutumises. Kuigi meie Marleen Riisaar läks finaali neljandana, siis asus ta seal algusestpeale julgelt juhtima ja oli liider kuni 17. lasuni, mis oli 9,5 silma ja kukutas ta kohe kolmandaks. Edasi lasti jälle ühtlaselt hästi ja nii jäi Marleenil vähemalt hõbemedalist 0,3 silma puudu. Selle sai hoopis Anastassia Olewicz, kes viimaste nõrkade laskudega kinkis järjekrodse kuldmedali oma Narva võistkonnakaaslasele Katrin Smirnovale.

Lisaks juunioridele selgitasid aasta parimad laskurid ka mitmes vanusegrupis seeniorid. Elva ainukesed esindajad Heldur Kurig ja Anni Käärst võitsid mõlemad oma vanuseklassis hõbemedalid. Lisaks sellele tegi Anni paralleelselt peetud Raplamaa auhinnavõistlusel kõigile konkurentidele tuule alla naiste õhupüstoli finaalis, tuues Grand Prix auhinna Elvasse.

Peale medalivõitjate peab ära märkima ka teiste tublide Elva laskurite arengud

Nathalie Lessing (vasakul)

Juunioride meistrivõistlustel said finaali noormeestest kuuendana Kristofer-Jaago Kivari uue isikliku rekordiga 587,1 silma ning neidudest Nathalie Lessing 592,2 silmaga. Finaalis jäid mõlemad seitsmendaks. Isikliku rekordi 588,8 silmani viinud Kaile Ülper jäi tugevas konkurentsis 11.kohale.

Uute isiklike rekordite omanik Kaile Ülper

Kaile B-klassi meistrivõistluste tulejoonel

Kaile jätkas isiklike rekordite püstitamist B-klassi meistrivõistlustel, kus aga alati jäi veidi puudu medalite võitmisest. Nii tuli tal vastu võtta kaks valusat neljandat ja üks viies koht. Lamades harjutuses tulid mõned kaugemad lasud viimases seerias ja pronksmedal anti 0,6 silma rohkem lasknud Varvara Rogatenile Narvast. Õhupüssi harjutuses ei olnud esimene seeria päris peal ja sealt jäi 3,6 silma vahet Aanika Sarnaga MäLK klubist. Mõlemas harjutuses olid parimad Aleksandra Bojartšuk ja Karina Smirnova Narvast. 3x10 standardis alustas Kaile jälle väga hästi ja asus kahe asendi järel liidriks, lastes ainukesena lamades asendist 100 silma. Püsti tuli aga sisse kaks halba lasku ja need kukutasid Kaile kolme narvalase selja taha neljandaks. Kogusumma 274 silma on taas heal tasemel isiklik rekord. Teistest Elva noortest mahtus punktikohale veel Kaimar Kalnitski, tulles lamades harjutuses kuuendaks.