Kommenteeri

Elvas on viis Baltimaade meistrit laskmises

Läti linnas Dobeles peeti 17.-19.juunil üheksandat korda Baltic Cup nime kandvat laskmisvõistlust, kus omavahel olid konkureerimas Eesti, Läti ja Leedu parimad laskurid. Eriline edu saatis Eesti püssilaskurite koondist, kellest suurema osa moodustasid Elva ja Ülenurme laskurid.

Poodiumil vasakult: Susanna Sule, Marleen Riisaar ja Kristina Mölder
Naisjuunioride püssiharjutustes jätsid Eesti neiud teistele vaid ühe hõbemedali. See juhtus õhupüssiharjutuses, mille võitis peale pingelist finaali meie Kristina Mölder. Põhiharjutuses püstitas ta uue isikliku rekordi 618,4 silmaga ning läks Kaiu laskuri Susanna Sule järel, kelle tulemuseks jäi 619,8 silma, teisena finaali. Kolmanda tulemuse lasi välja Marleen Riisaar 613,3 silmaga.

Finaali alustasid Marleen ja Susanna veidi uniselt ning nad peatusid vastavalt 6. ja 3. kohal. Esmakordselt uute reeglite järgi peetud finaali põhiosa võitis Kristina, kelle tulemus 256,4 silma on seetõttu ka kehtiv Eesti juunioride rekord. Kuldmedali võitmiseks oli aga sellest vähe, sest võitja selgitamiseks alustasid selle hetke kaks paremat laskurit nullist. Finaali viimases faasis tuleb nimelt ühe lasu kaupa lastes saada konkurendist parem tulemus ning 2 punkti on kirjas, võrdse tulemuse puhul jagatakse mõlemale 1 punkt. Võitja on see, kes saab esimesena 16 punkti täis. Kristina vastane Sabine Keke Lätist alustas bravuurselt ja meie tüdruk sai esimese punkti kui seis oli 1:9. Siit peale aga domineeris finaaliduelli Kristina ning võit tuli tulemusega 17:13.

Samal päeval lasti ka õhupüssi segapaaride võistkonna võistlust, kus teise koha tõid Eestile Susanna Sule koos Ülenurme noormehe Karel Udrasega. Pronksmedali võitis siin Kristina koos teise Ülenurme laskuri Manfred Kukega, kusjuures Kristiina 30 lasu tulemus 310,3 silma oli individuaalselt juunioride parim.

Naised ja naisjuuniorid õhupüssi harjutuse tulejoonel.

Vasakult: Susanna Sule, Marleen Riisaar ja Kristina Mölder

Järgmistel päevadel lastud 50m püssi harjutustes võeti meie tüdrukute poolt kindlad kolmikvõidud. 3x20 lasku standardis kaitses oma eelmmise aasta võitu Marleen Riisaar, tulemusega 571 silma. Susanna Sule kaotas talle 2 ja Kristina Mölder 7 silmaga. 60 lasku lamades harjutuses oli meie kolmikust Susanna kord võita, kes päeva absoluutselt parima tulemusega 622,1 silma püstitas uue isikliku rekordiga. Hõbemedali võitis viimase lasuga Marleen Kristina eest, kellele see oli juba kolmas pronks ühe kulla kõrvale.

Oma nooremate võistkonna- kaaslastega püüdis sammu pidada ka Marianne Tavits, kes esimest aastat võistleb täiskasvanute arvestuses. Ta võitiski kõigi harjutuste põhilaskmised suure eduga. Paraku ebaõnnestus õhupüssi finaal, kus tuli esimesena toolile istuda ja kaheksanda kohaga leppida. Järgmise päeva finaaliks oli ta aga sellest üle saanud ja võitles vapralt 3x20 lasku standardi esikoha eest. Paraku sekkusid konkurendi toetajad otsustavatel hetkedel ebasportlikult ning nii tuli vastu võtta 14:16 kaotus leedulanna Justina Janciuleviciutelt ja leppida hõbemedaliga.

Baltimaade meister Marianne Tavitspoodiumi kõige kõrgemal astmel.
Võistluse viimasel päeval aga püstitas Marianne võimsa suurmeistri normi ületava isikliku rekordi lamades harjutuses 621,6 silmaga, edestades teise koha laskurit täpselt 10 silmaga ning võib samuti suure uhkusega kanda Baltimaade parima laskuri tiitlit.

Üks selline tiitel tuli Elvasse ka meeste arvestuses. Meelis Kiisk kaotas napilt kõigis põhiharjutustes Leedu olümpiakoondise liikmele Karolis Girulisele, kuid 3x20 lasku standardis suutis oma kõva konkurenti finaalis edestada ning kahe hõbemedali kõrvale ka ühe kulla kaela saada.

Fotograafi ametit pidav Karolis Girulis ja Baltimaade meister Meelis Kiisk keskel.

Püstoli harjutustes oli Eesti laskureid liiga vähe, et tugevate naabritega võistleda. Siiski õnnestus Kristina Kiisk'il standardpüstolis pronksmedal saada ning sama karva medal tuli talle ka koos põlvalase Erki Sillakiviga õhupüstoli mix-harjutuses.

Kokkuvõttes ei suutnud meie püssilaskurite edu püstoli poole puudujääki katta ning ühtlasemalt komplekteeritud võistkondade järel tuli meil leppida kolmanda kohaga. Traditsiooniliselt jättis rändkarika koju korraldav riik ehk siis seekord Läti. Lodoetavasti suudab Eesti koondis järgmisel aastal Elvas peetaval 10. Baltic Cupil seda joont hoida.

Veel hetki Baltic Cupilt. Aitäh piltide eest Läti Laskespordi Föderatsioonile ja võistluste korraldajatele!