Kommenteeri

Eesti meistrivõistlustel Tartumaa Tervisespordikeskuses jagati parematele laskuritele välja 30 komplekti medaleid

Elva Laskespordiklubi võitis 11 medalit - 2 kulda, 4 hõbedat ja 5 pronksi. Eesti meistriks tulid Tuuli Kübarsepp lamades harjutuses 619,7 silmaga ja Reijo Virolainen standardpüstolis 572 silmaga. Mõlemad tulemused ületavad suurmeistri normi ja edu järgnevate laskurite ees oli kindel.

Päev varem olid mõlemad meie esinumbrid pidanud leppima napi kaotusega finaalides ja hõbemedalitega. Tuuli asus standardi finaalis liidriks enne viit viimast lasku Anžela Voronova ees, kuid pidi lõpuks siiski 2,5 silmaga kogenud kolleegile alla vanduma. Reijo juhtis vabapüstoli finaali algusest kuni eelviimase lasuni,  mis andis vaid 6,7 silma. Tänu sellele sai Fred Raukas napilt ette ja võttis Eesti meistritiitli 0,8 silmase eduga Reijo ees. Täiskomplekt medaleid täitus Reijol täiskaliibrilise püstoli harjutuses, kus ta 578 silmaga täitis jällegi suurmeistri normi, kuid tasuks tuli vaid pronksmedal, sest Peeter Olesk võitjana lasi 586 silma ja hõbeda saanud  Raul Erk Männikult 578, kuid edestas Reijot võrdse summa juures tänu ühele enamlastud sisekümnele. Peeter Olesk võitis teise kuldmedali oma põhialal olümpiakiirlaskmises. Reijo oli ka siin finaalis, kuid uue püstoliga kohanemine ei võimaldanud enamat neljandast kohast.

Tuulil jäi medalite täiskomplektist kõige napimalt puudu, sest lamades harjutuse võistkonnavõistluses  kaotasid meie tüdrukud kolmandaks tulnud MäLK II võistkonnale vaid 0,2 silmaga. Tühja koha täitsid kuhjaga mehed püssilaskurid. Lennart Pruuli, Marek Tamm ja Siim Christian Reppo-Sirel said 3x40 lasku standardis võistkondliku kolmanda koha. Individuaalvõistluse finaalis jäi Lennart kuuendaks, kuid Marek võitles välja oma esimese individuaalse meistrivõistluste medali, saades narvalaste Andrei Mihhailovi ja  Vladislav Lušini järel kolmanda koha. Siim Cristian võitis juunioride arvestuses 1093 silmaga hõbemedali, kaotades Narva laskurile Artjom Ertile 10 silmaga. Lamades harjutuses oli Lennarti kord pronksine autasu võtta, kuigi võimalusi oli ka kirkamate medalite saamiseks. Võiduga tuli tänavuseks kahekordseks Eesti meistriks Andrei Mihhailov ja hõbeda teenis esmakordselt meistrivõistlustel medali saanud Marko Aigro Ülenurmelt.

Medalita ei jäädud ka „Jooksva Metssea“ tiirus. 30+30 lasku harjutuses tulid võistkondade arvestuses  Tõives Raudsaar, Indrek Kaarna ja Hillar Loot kolmandaks ning vahelduva kiirusega jooksudes võideti hõbemedalid. Seekord kuulus Tõivese asemel võistkonda Henri Pikk, kellel individuaalsest pronksmedalist jäi puudu vaid 3 silma.

Nüüd jääb veel kaks nädalat, et lihvida vormi Euroopa meistrivõistlusteks Bakuus, kus Eesti koondisse kuuluvad Tuuli ja Reijo lasevad mõlemad kolm harjutust. Praeguste suurmeistri norme ületavate tulemuste põhjal võib neile soovitada keskendumist peenhäälestusele.

Eesti meistrivõistluste tulemused on protokollis ja võistluspaikadest näeb pilti noorsportlaste tehtud videost.