Kommenteeri

Eesti Karikavõistlustelt 3 karikat Elvasse

Sel aastal esmakordselt uut võistlussüsteemi rakendatud Eesti Karikavõistlusel tegid Elva laskurid ilusaid sooritusi. Põhiharjutuse 16 stardist 9 tulemused tagasid meie laskuritele finaalikohad.

Suurepäraselt tegutsesid meie püssilaskurid tüdrukud. Lamades harjutuses, kus näidati väga kõrgeid tulemusi,  sai kolmandana finaali Tuuli Kübarsepp. Tema 60 lasu summa 618,6 silma jäi alla vaid Eesti naiste ja juunioride rekordi ületanud Katrin Smirnova 625,0 silmale ja Karina Kotkase 623,4 silmale. Kaheksa finalisti hulka said ka isiklikud rekordid püstitanud Marleen Riisaar 615,4 ja Mariette Pennar 611,2 silmaga.
Finaalis aga asus esimesest seeriast peale võistlust juhtima meie Marleen ja raudse kindlusega kümneid lisades suurendas edu finaali viimaseks 24. lasuks värske rekordiomaniku Smirnova ees 2,5 silmale. Kolmas oli Anžela Voronova. Tuuli ja Mariette lasid võrdse tulemuse tõttu ümber kuuenda koha peale. Seekord jäid Tuuli kogemused napilt peale.
Teises harjutuses, 3x40 lasku kolmest asendist, oli Smirnova taas juunioride rekordi vormis ning kordas oma senist parimat tulemust 1159 silma. Tema kõrval lasknud Marleen püsis temaga kenasti konkurentsis, kuid väikesed edud igas asendis andsid lõpuks siiski Katrinile 10 silma rohkem. Tugeva püsti asendiga kiilus nende vahele veel Anastassia Olewicz 1151 silmaga. Koha finaalis lasid välja ka Tuuli ja Marianne Tavits.  Paraku ei õnnestunud seda laskmist lõpule viia, sest peale põlvelt asendit, millega Tuuli asus võistlust kindlalt juhtima, lakkas toimimast laskeseadmete ja kohtunike koostöö ning karikad jagati kõigi nõusolekul välja põhiharjutuse tulemuste põhjal. Nii pidime leppima ühe kolmanda koha karikaga Marleeni käes, kuigi mõlemad Tuuliga olid katkenud finaalis headel positsioonidel.

Meeste püssiharjutustes ei saanud keegi Järvamaa esindaja Meelis Kiiski vastu, kes võitis kindlalt mõlemad harjutused. Meie ainuke osaleja Siim Cristian Reppo-Sirel läks küll lamades põhiharjutuse järel kolmanda tulemusega finaali, kuid sealt pudenes esimesena välja ja sai 8. koha. Standardis püstitas ta 1104 silmaga hooaja parima tulemuse, kuid jäi sellega 11.kohale.
Püstoli tiirus jõudis naiste spordipüstoli harjutuses finaali Anni Irs, jagades 553 silmaga 2-3. kohta. Paraku ka temal ei tahtnud otsustavas faasis lasud tabamuse piiridesse mahtuda ning nii jäi lõpuprotokolli 8. koht.
Seevastu meeste vabapüstoli põhiharjutuses näitas Reijo Virolainen alles 4. tulemust, kuid finaalis oli kindlus ise ja edestas lõpuks teiseks jäänud Nemo Taburit 12,5 silmaga. Kolmas koht läks Narva, Andrei Brenkinile. Tegelikult oli kolmanda koha karikas kõvasti kinni oma 60. juubelit tähistanud Vello Karja, kuid kohtuniku eksimusest häirituna lasi ta viimase lasu veidi kaugele.
Korralduslikult üle kivide ja kändude kulgenud võistluse puudulik protokoll on siia lisatud.